Nokia 500

Celosvětově známá společnost Nokia je předním producentem mobilních telefonů. Její kořeny sahají až do roku 1867 a pochází z nedalekého Finska. Jistě si vzpomínáte na mobilní revoluci, která začala v roce 1992 a na které se Nokia podílela. Od produkce „pádel“ s černobílými displeji přes mobily s malými rozměry, vypracovanou klávesnicí a barevným displejem se do popředí dostávají komunikátory s dotykovým barevným displejem s QWERTY výsuvnou klávesnicí a nebo bez klávesnice. To je již současnost. A právě pro dnešní potřeby si pro nás Nokia připravila špičkové, stylové a moderní mobilní telefony různých řad a provedení.

Tentokrát se jedná o inteligentní multimediální přístroj Nokia N500 s exkluzivní výbavou a dotykovým ovládáním. Multimediální je proto, že jej lze využívat nejen jako komunikátor, ale bez problému s ním můžete i fotit, přehrávat hudbu, prohlížet si obrázky, natáčet videa, používat jej jako navigaci do auta, využívat jako diář a nebo surfovat po internetu. Samozřejmostí je také čidlo orientace (akcelerometr), kompas (magnetometr), čidlo okolního osvětlení či čidlo přiblížení. Tento konkrétní typ mobilu spravuje mobilní operační systém Symbian Anna.

Nokia N500 se ovládá kapacitním 3.2″ dotykovým displejem s rozlišením 640 x 360 pixelů a až 16 mil barevným spektrem. Ovladání pouhým prstem pro zadávání textu a ovládání uživatelského rozhraní je intuitivní a bezproblémové. Telefon se může chlubit kvalitním fotoaparátem, který vykazuje ostré snímky díky plnému ostření s rozlišením 5 MPix a čtyřnásobný digitální zoom. Dále máte možnost poslouchat FM rádio. Součástí je A-GPS modul pro navigační účely včetně přednahraných Nokia map pro snadnou orientaci.

Pro Vaše data je přístroj vybaven integrovanou 2 GB pamětí, kterou je možno ještě rozšířit díky přítomnosti slotu pro paměťové karty microSD s podporou 32 GB kapacity. Data si lze také vyměňovat s přáteli nebo přes počítač pomocí bezdrátové technologie Bluetooth v2.1. Nechybí ani micro USB konektor a 3.5 mm jack pro připojení sluchátek. Potěší i podpora bezdrátové sítě WLAN standardu 802.11 b/g, díky které se můžete připojit na internet v domácím prostředí nebo tam, kde je dostupná Wi-fi síť.

Nokia N500 umí rozpoznat pásma GSM/EDGE 850/900/1800/1900 MHz nebo WCDMA 850/900/1700/1900/2100 Mhz, samozřejmostí je automatické přepínání mezi pásmy WCDMA a GSM. Je vybaveno baterií BL-4U s kapacitou 1110 mAh při hmotnosti 93 g a rozměrech 111.3 x 53.8 x 14.1 mm, přitom pohotovostní doba je až 500 hodin.

Hlavní charakteristiky

Souhrn

Zařazení Smartphone

Výrobce

Nokia

Konstrukce

Konstrukce dotykové

Hmotnost

93 g

Možnost paměťové karty

Možnost paměťové karty ano

Paměť RAM

Paměť RAM 256 MB

Displej

Rozlišení displeje

Rozlišení displeje 640 x 360

Velikost displeje

Velikost displeje 3.2 „

Počet barev

Počet barev 16mil barev

Počet displejů

Počet displejů 1

Rozměry

Výška

111.3 mm

Šířka

53.8 mm

Hloubka

14.1 mm

Fotoaparát

Fotoaparát

Fotoaparát ano

Rozlišení fotoaparátu

Rozlišení fotoaparátu 5 Mpix

Automatické ostření

Automatické ostření ne

Vestavěný blesk

Vestavěný blesk ne

HD video

HD video ne

Další funkce a vlastnosti

Operační systém

Symbian

Dual sim

Dual sim ne

Výměnné kryty

ne

Internetový prohlížeč

Internetový prohlížeč ano

Přehrávání MP3

Přehrávání MP3 ano

Jack 3,5

Jack 3,5 ano

Psaní SMS a e-mailů

Multimediální zprávy MMS

Multimediální zprávy MMS ano

Emailový prohlížeč

Emailový prohlížeč ano

Kontakty a volání

MP3/WMA/AAC vyzvánění

ano

Baterie

Typ baterie

Typ baterie Li-Ion

Kapacita baterie

Kapacita baterie 1110 mAh

Doba hovoru

Doba hovoru 420 min

Pohotovostní doba

Pohotovostní doba 500 hodin

Hardware

Frekvence procesoru

1 GHz

Uživatelská paměť

2048 MB

Počet jader procesoru

1

Datové funkce

GPS modul

GPS modul ano

WiFi

WiFi ano

Bluetooth

Bluetooth ano

NFC

NFC ne

GPRS

GPRS ano

EDGE

EDGE ano

Aplikace

Diktafon

Diktafon ano

Kalendář

Kalendář ano

FM rádio

FM rádio ano

Kalkulačka

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.